رژیم غذایی و تغذیه ورزشی

 • وظایف اصلی پروتئین در تغذيه انسان چیست؟

  وظایف اصلی پروتئین در تغذيه انسان چیست؟

  وظایف اصلی پروتئین در تغديه انسان چیست؟ در ابتدای بحث در مورد وظایف اصلی پروتئین در تغديه انسان، باید گفت که پروتئین غذایی را می توان برای انجام هر سه عمل اصلی غذا مورد استفاده قرار داد.

 • عدم تحمل لاکتوز چیست ؟

  عدم تحمل لاکتوز چیست ؟

  عدم تحمل لاکتوز چیست؟ در بعضی افراد ممکن است وقتی که فرآورده های لبنی محتوی مقداری مواد لاکتوزدار مانند شیر مصرف نمایند، به هم خوردگی معده و روده آنها توسعه یابد که عدم تحمل لاکتوز نام دارد. چنین افرادی فاقد آنزیم لاکتوز هستند و از این نظر نمی توانند در مسیر هضم، لاکتوز را هضم نمایند.

 • خوردن صبحانه تا چه اندازه برای افراد با فعالیت های بدنی مهم است؟

  خوردن صبحانه تا چه اندازه برای افراد با فعالیت های بدنی مهم است؟

  خوردن صبحانه تا چه اندازه برای افراد با فعالیت های بدنی مهم است؟ خوردن صبحانه برای افراد با فعالیت های بدنی می تواند تا حد زیادی قابل اهمیت باشد. خوردن صبحانه می تواند با گرفتن یک روزه کوچک قابل مقایسه باشد زیرا که در این حالت فرد برای ۱۲ تا ۱۴ ساعت از خوردن غذا امتنانع کرده است.

 • پس از مسابقه یا تمرین سخت چه باید بخوریم؟

  پس از مسابقه یا تمرین سخت چه باید بخوریم؟

  پس از مسابقه یا تمرین سخت چه باید بخوریم؟ به طور عمومی یک رژیم غذایی متعادل محتوى تمام مواد غذایی که احتیاج های غذایی شما و جایگزینی مواد غذایی لازم بدن را بعد از یک رقابت ورزشی یا یک جلسه تمرین سخت برطرف نماید، نیاز است.

 • آیا رژیم غذایی گیاه خواری سالم تر و سودمندتر از رژیم غذایی غیر گیاه خواری است؟

  آیا رژیم غذایی گیاه خواری سالم تر و سودمندتر از رژیم غذایی غیر گیاه خواری است؟

  آیا رژیم غذایی گیاه خواری سالم تر و سودمندتر از رژیم غذایی غیر گیاه خواری است؟ برای بررسی اینکه آیا رژیم غذایی گیاهی سالم تر و سودمندتر از رژیم غذایی غیر گیاهی است باید نکات بسیاری را مورد توجه قرار داد.

 • RDA چه چیزهایی هستند؟

  RDA چه چیزهایی هستند؟

  RDA چیست؟ انسانها به بیش از چهل نوع ماده غذایی مشخص، نیاز ضروری دارند. بسیاری از کشورها و همچنین سازمان خوار و بار جهانی (FAO) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) مقدار جیره غذایی مورد نیاز هر شخص را محاسبه نموده اند.

 • مواد مغذی اصلی

  مواد مغذی اصلی

  مواد مغذی اصلی بحث پیرامون مواد مغذی اصلی را با اصطلاحی که می گوید «شما همانی هستید که می خورید» شروع میکنیم. انتخاب دقيق غذای کامل و غذاهای طبیعی به مقدار مناسب، منابع انرژی مطلوب را برای ساخت، ترمیم بافتها و تنظیم روند بدن آماده می سازد.

 • اسیدهای نیروزا و اجرای ورزش‎ها

  اسیدهای نیروزا و اجرای ورزش‎ها

  اسیدهای نیروزا چه هستند؟ برای بحث در مورد اسیدهای نیروزا، ابتدا باید به این امر توجه کرد که دو عامل کلیدی برای موفقیت قهرمانها وجود دارد: یکی ژنتیک موجود در قهرمان و دیگری وضعیت تمرین آن.

 • سیستمهای انرژی در بدن انسان

  سیستمهای انرژی در بدن انسان

  چگونگی ذخیره شدن انرژی در بدن در رابطه با چگونگی ذخیره شدن انرژی در بدن ، در ابتدا باید دانست که منبع اصلی هر نوع انرژی بر روی زمین، خورشید است. انرژی خورشیدی توسط گیاه جذب می شود.

 • متابولیسم چیست؟

  متابولیسم چیست؟

  متابولیسم چیست؟  متابولیسم انسانی نشان دهنده مقدار نهایی انجام تغییرات فیزیکی و شیمیایی است که در بدن اتفاق می افتد.