رژیم غذایی و تغذیه ورزشی

 • RDA چه چیزهایی هستند؟

  RDA چه چیزهایی هستند؟

  RDA چیست؟ انسانها به بیش از چهل نوع ماده غذایی مشخص، نیاز ضروری دارند. بسیاری از کشورها و همچنین سازمان خوار و بار جهانی (FAO) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) مقدار جیره غذایی مورد نیاز هر شخص را محاسبه نموده اند.

 • مواد مغذی اصلی

  مواد مغذی اصلی

  مواد مغذی اصلی بحث پیرامون مواد مغذی اصلی را با اصطلاحی که می گوید «شما همانی هستید که می خورید» شروع میکنیم. انتخاب دقيق غذای کامل و غذاهای طبیعی به مقدار مناسب، منابع انرژی مطلوب را برای ساخت، ترمیم بافتها و تنظیم روند بدن آماده می سازد.

 • اسیدهای نیروزا و اجرای ورزش‎ها

  اسیدهای نیروزا و اجرای ورزش‎ها

  اسیدهای نیروزا چه هستند؟ برای بحث در مورد اسیدهای نیروزا، ابتدا باید به این امر توجه کرد که دو عامل کلیدی برای موفقیت قهرمانها وجود دارد: یکی ژنتیک موجود در قهرمان و دیگری وضعیت تمرین آن.

 • سیستمهای انرژی در بدن انسان

  سیستمهای انرژی در بدن انسان

  چگونگی ذخیره شدن انرژی در بدن در رابطه با چگونگی ذخیره شدن انرژی در بدن ، در ابتدا باید دانست که منبع اصلی هر نوع انرژی بر روی زمین، خورشید است. انرژی خورشیدی توسط گیاه جذب می شود.

 • متابولیسم چیست؟

  متابولیسم چیست؟

  متابولیسم چیست؟  متابولیسم انسانی نشان دهنده مقدار نهایی انجام تغییرات فیزیکی و شیمیایی است که در بدن اتفاق می افتد.

 • چه غذاهایی پروتئین دارند؟

  چه غذاهایی پروتئین دارند؟

  غذاهای سرشار از پروتئین در بررسی غذاهای رایجی که منابع غنی پروتئین هستند، باید در نظر داشت که غذاهای حیوانی در شیر و گروه‎های گوشتی عموما حاوی مقادیر واقعی از پروتئین با کیفیت بالا هستند. یک لیوان شیر یا ترکیبات مشابه آن دارای حدود ۷ تا ۸ گرم پروتئین است.

 • تاثیر کمبود و افزایش ویتامینها روی سلامتی

  تاثیر کمبود و افزایش ویتامینها روی سلامتی

  تاثیر کمبود و افزایش ویتامینها روی عملکرد بدنی  در هر صورت کمبود ویتامین روی سلامتی یا عملکرد بدن می تواند به نسبت کمبود تأثیر بگذارد.

 • چگونه گیاهخوار شویم؟

  چگونه گیاهخوار شویم؟

  چگونه گیاهخوار شویم؟ در پاسخ به این سوال که چگونه گیاهخوار شویم، باید به این نکته توجه کرد که افراد به چندین دلیل همچون مذهبی، دوست داشتن همه حیوانات و طعم و مزه بهتر، گیاهخوار می شوند. پذیرفتن رژیم غذایی برای گیاه خواری تغییر چشمگیری را در عادات غذایی ایجاد می کند.

 • نگرانی‎ها و کمبودهای رژیم غذایی گیاهخواری

  نگرانی‎ها و کمبودهای رژیم غذایی گیاهخواری

  نگرانی‎ها و کمبودهای رژیم غذایی گیاهخواری اغلب تحقیقات نشان داده‎اند که رژیم‎های غذایی گیاه خواری از نظر تغذیه‎ای سودمند و کافی هستند، اما چنانچه این رژیم غذایی به درستی برنامه ریزی نشود، کمبودهایی ممکن است ایجاد شود.

 • چه غذاهایی چربی زیادی دارند؟

  چه غذاهایی چربی زیادی دارند؟

  چه غذاهایی چربی زیادی دارند؟ مقدار چربی در بیشتر غذاهای سرخ شده در روغن، ممکن است تا ۱۰۰% متغیر باشد و در میوه‎ها و سبزیجات به کمترین مقدار تا زیر ۵ تا ۱۰ درصد برسد. مقدار چربی بالا در برخی غذاها قابل تشخیص است، مانند کره، روغنها، مایونز، مارگارین و لایه چربی اضافی گوشت.