انواع مکمل های بدنسازی

 • هشدارها و عوارض احتمالی کراتین

  هشدارها و عوارض احتمالی کراتین

  عوارض کراتین باید گفت که در رابطه با عوارض کراتین، تحقیقات بر روی کراتین همچنان ادامه دارد. هیچ دانشمندی نمی تواند بگوید کراتین یک مکمل بی خطر است و با هر میزان و به هر شکلی که استفاده شود هیچ عارضه‎ای ندارد. چیزی که متاسفانه در برخی از سایتها توسط افرادی بی مسئولیت، بی اطلاع و شاید سودجو گفته می شو

 • آیا مکملهای کارنیتین متابولیسم چربی و عملکرد جسمانی را افزایش می‎دهند؟

  آیا مکملهای کارنیتین متابولیسم چربی و عملکرد جسمانی را افزایش می‎دهند؟

  مکمل کارنیتین برای پیدا کردن جواب این سوال که آیا مکملهای کارنیتین متابولیسم چربی و عملکرد جسمانی را افزایش می‎دهند، ابتدا باید به عملکرد کارنیتین توجه کرد. کارنیتین ترکیبی مانند ویتامین دارد که در آب حل می شود و انتقال اسیدهای چرب زنجیره طولانی را به میتوکندری آسان می کند.

 • بارگیری کربوهیدرات چگونه انجام می گیرد؟

  بارگیری کربوهیدرات چگونه انجام می گیرد؟

  بارگیری کربوهیدرات چگونه انجام می گیرد؟

 • خواص مکمل کارنتین

  خواص مکمل کارنتین

  خواص مکمل کارنتین در ابتدای بحث در مورد خواص مکمل کارنتین، باید توجه داشت که شواهد علمی موجود تا حدی نامعلوم است و به طور عموم از اثر نیروزایی مکمل کارنیتین حمایت نشده است. مقاله های عمده ای در ارتباط با اثر مکمل کارنیتین روی عملکرد بدنی در سالهای اخیر منتشر شده است.

 • خواص bcaa

  خواص bcaa

  خواص bcaa آمینو اسیدهای زنجیره ای شاخه دار یا BCAA ها در بدن خاصیت های متفاوتی دارند. ۲۰ اسید آمینه متفاوت وجود دارد که هزاران پروتئین مختلف را در بدن انسان تشکیل می دهند.

 • مکمل آرژنین

  مکمل آرژنین

  آرژنین چیست؟ مکمل آرژنین در شرایطی خاص، یک اسید آمینه ضروری محسوب می شود. بدن ما قادر به سنتز و تولید آرژنین است و در برخی شرایط مانند بیماری، آسیب یا استرس شدید نمی تواند به مقدار کافی آرژنین تولید کند؛ در این شرایط منابع غذایی آرژنین ضروری است.

 • مکمل آمینو اسید لوسین

  مکمل آمینو اسید لوسین

  اسید آمینه لوسین چیست؟ اسید آمینه لوسین به علت اینکه در بدن سنتز نمی شود، اسید آمینه ضروری است و باید با غذا مصرف شود. اسید آمینه لوسین در برخی منابع غذایی مانند ماهی، جوجه، دانه‎ها، تخم مرغ، شیر، گوشت گاو و حبوبات یافت می شود.

 • محلول آووکادو در بدنسازی

  محلول آووکادو در بدنسازی

  محلول آووکادو چیست؟ محلول آووکادو ترکیب طبیعی از آووکادو و روغن دانه سویا است. به عنوان مکمل مفصل معروف است.  گزارش شده که محلول آووکادو درد را تسکین و آرتریت را بهبود می دهد. دو نوع از آووکادو به شکل قابل تبدیل به صابون و چاشنی به نسبت ۲:۱ برای استفاده با هم وجود دارد.

 • مکمل فیبر در بدنسازی

  مکمل فیبر در بدنسازی

  فیبر چیست؟ فیبر نوعی کربوهیدرات است که معمولا در گیاهان یافت می شود. فیبر دیرهضم است و در روده کوچک جذب می شود. انواع بسیاری از فیبر وجود دارد، ولی در کل به دو گروه محلول و غیر محلول طبقه بندی می شوند. فیبرهای محلول در آب حل می شوند و شامل، پکتین، صمغ، بتا- گلوکان، سیلیوم و اینولین است.

 • مکمل آمینو اسید BCAA

  مکمل آمینو اسید BCAA

  مکمل آمینو اسید BCAA چیست؟ مکمل اسیدهای آمینه شاخه دار شامل: لوسین، ایزولوسین و والین است. هر سه نوع اسید آمینه ضروری هستند. آنها در بدن تولید نمی شوند و باید با غذا وارد بدن شوند. اسیدهای آمینه شاخه دار ۳۵% از اسیدهای آمینه ضروری عضله را تشکیل میدهند.