محلول آووکادو در بدنسازی

محلول آووکادو در بدنسازی

محلول آووکادو چیست؟

محلول آووکادو ترکیب طبیعی از آووکادو و روغن دانه سویا است. به عنوان مکمل مفصل معروف است.  گزارش شده که محلول آووکادو درد را تسکین و آرتریت را بهبود می دهد. دو نوع از آووکادو به شکل قابل تبدیل به صابون و چاشنی به نسبت ۲:۱ برای استفاده با هم وجود دارد. محلول آووکادو در فرانسه همانند دارو تجویز می شود و به عنوان piascledine شناخته شده است.

عملکرد محلول آووکادو

در رابطه با عملکرد محلول آووکادو نشان داده شده است که آووکادو، سایتوکاینهای محرک التهابی مانند اینترلوکین - ۱B را مهار می کند و از تاثیر منفی آنها بر سلول های غشایی و غضروف جلوگیری می کند. به این ترتیب، آووکادو تخریب مفصل را کاهش داده و عملکرد مفصل را بهبود می دهد. آووکادو همچنین می تواند رشد غضروف را تحریک کند. این مکانیسم های نیرومند می توانند از التهاب جلوگیری کرده و تجزیه بافت‎های پیوندی در مفاصل سالم را مهار کنند.

فواید محلول آووکادو

یکی از اصلی تری فواید محلول آووکادو در بدنساززی، مربوط به یکی از مشکلات اصلی و رایج ورزشکاران میباشد. ورزشکاران به طور معمول، آسیب مفصل و به دنبال آن، درد، التهاب و تجزيه غضروف را تجربه می کنند. آووکادو می تواند از این آثار منفی جلوگیری کند و استرین مزمن مفصل را کم کند. آووکادو همچنین ریکاوری مفصل را بهبود می‎بخشد.

تاثیرات محلول آووکادو

تاثیرات محلول آووکادو به طور وسیع بررسی نشده است. بیشتر پژوهش ها در محیط آزمایشگاه و بر روی حیوانات انجام گرفته است. پژوهشی که در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ بر روی سگها انجام شده بود، نشان داد آووکادو توليد TGF-B را مهار می کند و آسیب غضروف را بهبود می دهد. این یافته ها با سایر پژوهش های حیوانی همسان است. در بعضی از پژوهش ها از انسان استفاده کرده‎اند؛ یک بررسی جامع از نتایج چهار آزمایش کنترلی در سال ۲۰۰۸ بر روی انسانها که از آووکادو در درمان استئوآرتریت استفاده شده بود، به آثار مثبت آنها اشاره کرده که درد کاهش یافته بود و عملکرد مفصل ارزیابی شده به وسیله شاخص Lequesne، بهبود یافته بود. یک تحقیق بلندمدت که از مکمل دهی روزانه ۳۰۰ میلی گرم به مدت ۲ سال استفاده کرد، تغییرات معنی داری بین گروه‎ها مشاهده نکرد. با وجود این نتایج مثبت، پژوهشهای علمی بیشتری برای تعیین فواید آن، لازم است.

طریقه مصرف محلول آووکادو

طریقه مصرف محلول آووکادو به این شکل میباشد که مصرف ۳۰۰ میلی گرم یک بار در روز، توصیه شده است. با مصرف بیشتر آن، فواید افزایش نمی یابد. آزمایشات علمی بیشتری برای تعیین بهترین پروتکل مصرف آن، لازم است.

این مطلب مفید بود؟بله۳۴خیر۵
4.4 stars from 39 votes
sargrami3