هشدارها و عوارض احتمالی کراتین

هشدارها و عوارض احتمالی کراتین

عوارض کراتین

باید گفت که در رابطه با عوارض کراتین، تحقیقات بر روی کراتین همچنان ادامه دارد. هیچ دانشمندی نمی تواند بگوید کراتین یک مکمل بی خطر است و با هر میزان و به هر شکلی که استفاده شود هیچ عارضه‎ای ندارد. چیزی که متاسفانه در برخی از سایتها توسط افرادی بی مسئولیت، بی اطلاع و شاید سودجو گفته می شود. شما نباید از فروشنده کراتین انتظار داشته باشید که به شما بگوید این مکمل ممکن است شما را بکشد.

اثر کراتین بر کلیه

کراتین شاید به صورت طبیعی در عضله وجود داشته باشد ولی مکمل کراتین با روشهای شیمیایی تهیه شده است. به یاد داشته باشید تا زمانی که کلیه یک انسان هفتاد درصد توان و کارایی خود را از دست ندهد، هیچ علائمی از بیماری کلیوی ظاهر نمی شود. پس اگر قرار باشد کراتین به کلیه شما آسیب بزند علائم این آسیب شاید سالها بعد بروز کند. با هر سال افزایش سن به صورت طبیعی مقداری از کارایی کلیه ما کم می شود، البته به مقدار بسیار ناچیز که در شرایط معمول بدون علامت است. اما اگر ما این تعادل را با مصرف کراتین برهم بزنیم.

اگر شما مایلید که مکمل طبیعی کراتین، استفاده کنید بهتر است ماهیچه بخورید. اگر خواستید هر مکملی را استفاده کنید باید از تمام عوارض آن اطلاع داشته باشید و از منابع علمی و معتبر، این اطلاعات را دریافت نمایید. با این حال اگر شما بیماری خاصی نداشته باشید و کراتین را بصورت منطقی مصرف کنید و نیز به ازای هر دو ماه مصرف، به مدت یک ماه آنرا مصرف نکنید، بعید است که دچار عوارض شوید.

این مطلب مفید بود؟بله۱۷خیر۴
4 stars from 21 votes
sargrami3