بهترین مکمل های بعد از تمرین

بهترین مکمل‎های بعد از تمرین

بهترین مکمل‎های بعد از تمرین

برای رسیدن به بهترین نتیجه در مورد بهترین مکمل‎های بعد از تمرین، باید به پنجره بعد از تمرین، پنجره آنابولیک، توجه کرد. پنجره بعد از تمرین یک زمان مهم برای مصرف مواد مغذی مورد نیاز برای سوخت و ساز بدن و به حداکثر رساندن عملکرد بدن است. یاد بگیرید که کدام مواد مغذی را مصرف کنید.

آیا بعد از هر تمرین، آنچه را بدن شما برای ریکاوری نیاز دارد، به آن می رسانید؟ اگر پاسخ شما منفی است، زمان آن است که بازی تغذیه پس از تمرین را آغاز کنید. تحقیقات نشان داده است که یکی از مهمترین مراحل برای تغذیه شما، دوره زمانی پس از تمرین است. پس از یک جلسه تمرین شدید، ذخایر بدن از بین می رود و نیاز به مواد مغذی خاصی برای ریکاوری سریع و کامل دارد. اغلب مردم در مورد اینکه بهترین مواد مغذی برای کمک به بیشترین ریکاوری کدام است، گیج می شوند.

۵ مکمل و مواد غذایی بعد از تمرین

در ادامه، پنج مکمل و ماده مغذی بعد از تمرین معرفی می شود که برای کمک به بازیابی و ساخت عضلات ضروری هستند.

پروتئین ایزوله وی

پروتئین ایزوله وی اولین اولویت بعد از تمرین است که برای به حداکثر رساندن ریکاوری ضروری است. این نوع پروتئین، اسیدهای ضروری لازم را برای سنتز پروتئین و محافظت از عضلات در برابر کاتابولیسم (شکستن) فراهم می کند، که پس از یک جلسه تمرینی شدید بسیار مستعد آن هستید. پروتئین ایزوله وی حاوی حدود ۹۰ درصد پروتئین است در حالی که کنسانتره(پروتئین غلیظ شده) فقط ۸۰ درصد پروتئین را به شما می دهد. همچنین پروتئین کنسانتره نسبت به ایزوله ها تمایل بیشتری به چربی، کلسترول، لاکتوز، کربوهیدرات ها و کالری دارد. پروتئین ایزوله وی به طور کلی حاوی ۱ گرم یا کمتر از لاکتوز در هر وعده است و به راحتی قابل هضم است و به همین دلیل سریع تر در بدن شما جذب می شود. پس از تمرین، سطح کورتیزول بالا می رود، که می تواند هضم را به طور قابل توجهی برای روده شما مشکل تر کند. به همین دلیل، استفاده از یک فرمول شیمیایی سریع هضم مانند پروتئین ایزوله وی حیاتی است.

کراتین HCl

بارها ثابت شده است که مکمل کراتین HCL یک کمک موثر برای ورزشکاران است. علاوه بر مصرف کراتین قبل از تمرین، عاقلانه است که مقداری هم بعد از ورزش مصرف کنید تا بتوان آنچه که هنگام تمرین مورد استفاده قرار گرفته شده(سوخت شده) را جبران کنید.

شایان ذکر است که اکثر گونه های کلی کراتین، به دلیل محیط اسیدی شدید درون روده، می توانند باعث ناراحتی معده و نفخ شوند. و چون هضم ذرات بزرگ می تواند مشکل باشد، به همین دلیل است که نوع کراتینی که بعد از تمرین استفاده می کنید بسیار مهم است.

استفاده از کراتین هیدروکلراید (HCl) بهترین انتخاب شماست. تحقیقات نشان می دهد که از فرم های دیگر کراتین قابل جذب تر است. با پیوستن یک گروه هیدروکلراید به کراتین، کراتین پایدارتر می شود. اگر شما می خواهید به حداکثر نتایج دست یابید، ثبات تغذیه ای بسیار مهم است، به خصوص در محیط اسیدی روده. بعضی از کارشناسان نیز خاطرنشان می کنند که این نوع کراتین ناراحتی معمول معده ایجاد نمی‎کند و نیازی به "مرحله بارگذاری" معمولی نیز نیست، زیرا به راحتی قابل هضم است و فقط نیاز به دوزهای پایین دارد.

پشتیبانی گوارشی

استفاده از مواد مغذی قابل هضم در پنجره پس از تمرین به دلیل افزایش سطح کورتیزول برای پشتیبانی گوارشی در روده از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین علت داشتن یک کمک هضم مؤثر در وعده پس از تمرین به منظور افزایش جذب مواد مغذی، داشتن ریکاوری بهتر و کاهش اختلال معده مفید است.

آنزیم های گوارشی در کمک به تجزیه پروتئین (هیدرولیز)، برای هضم آسان تر ذرات، حیاتی هستند. هیدرولیز کردن پروتئین باعث می شود مواد تشکیل دهنده مهم آنابولیک از طریق روده و به عضلات به راحتی و سریع تر برسد، دقیقا همان چیزی را که ورزشکاران به دنبال آن هستند، در حالی که به طور همزمان به کاهش هر گونه ناراحتی گوارشی یا نفخ کمک می کند. پس از یک تمرین شدید، آخرین چیزی که میخواهید، درد معده است! برخی از آنزیم های گوارش مانند ProHydrolase، پروتئین را بسیار سریع، هنگامی که پودر خود را با آب مخلوط می کنید و آن را می نوشید، هیدرولیز می کنند.

بتائین(Betaine)

نشان داده شده است که بتائین بی آب (Anhydrous betaine) به بهبود قدرت و استقامت عضلانی کمک میکند. این امر به وسیله افزایش هیدراتاسیون(آبرسانی) بهتر و همچنین مبارزه با استرس سلولی انجام می شود. استفاده از بتایین بدون آب در پنجره پس از تمرین نه تنها می تواند به ریکاوری بدن کمک کند، بلکه بدن شما را برای تمرین شدید بعدی آماده می کند.

آمینو اسید

آمینو اسید برای ریکاوری و رشد عضلات ضروری هستند. برای رسیدن به حداکثر نتیجه در پنجره پس از تمرین، توصیه می شود که تنها به پروتئین ایزوله وی اتکا نکنید، بلکه باید اسید آمینه‎های اضافی را که موجب تسهیل ریکاوری می شوند، مصرف کنید.

به طور خاص، مصرف گلوتامین برای کمک به افزایش ریکاوری توصیه می شود چراکه این ویژگی گلوتامین اثبات شده است. بسیاری از پودرهای پروتئین پس از تمرین شامل BCAAها می شوند، که برای پنجره های قبل و درون تمرین عالی هستند زیرا آنها منابع انرژی را برای عضلات فراهم می کنند؛ با این حال، پس از تمرین شما نیاز به یک طیف کامل از اسیدهای آمینه به منظور ریکاوری صحیح نیاز دارید.پروتئین ایزوله وی به شما یک طیف کامل اسید آمینه ضروری (EAAs) داده و وقتی گلوتامین را اضافه می کنید، عضلات شما ابزارهای مورد نیازبرای کمک به ترمیم بافت های آسیب دیده در حین تمرین و رشد را در اختیار دارند.

این مطلب مفید بود؟بله۵۱خیر۵
4.6 stars from 56 votes
sargrami3