دستگاه بدنسازی لت

دستگاه بدنسازی لت

دستگاه بدنسازی لت

تصویری که در بالا مشاهده می کنید مربوط به دستگاه بدنسازی لت است که از آن برای تقویت عضلات پشت (کمر) استفاده می شود. در ادامه کار با دستگاه بدنسازی لت را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش کار با دستگاه بدنسازی لت

آموزش کار با دستگاه لت، برای حرکت لت از جلو به شرح زیر میباشد:

  • روی نیمکت دستگاه لت بنشینید و دسته (میله) بزرگ آن را به بالای دستگاه وصل کنید. پد زانوی دستگاه لت را به اندازه قد خود تنظیم کنید. این پدها مانع از این میشود که شما از جای خود بلند شوید و در حین وزنه زدن، شما را ثابت نگه میدارد.
  • میله را طوری بگیرید که کف دست شما رو به جلو باشد (مانند تصویر بالا). برای لت از جلو دست باز، دستان خود را از عرض شانه بازتر بگیرید. برای اجرای حرکت لت از جلو دست متوسط، دستهای را به اندازه عرض شانه باز کنید و برای لت از جلو دست جمع، دست‎ها را کمتر از عرض شانه خود باز کنید.
  • با هر دو دست خود، میله را با توجه نوع حرکت مورد نظر خود (دست باز، متوسط یا جمع) بگیرید. لگن خود را با زاویه حدود ۳۰ درجه به عقب ببرید و سینه را جلو دهید. این موقعیت شروع حرکت است.
  • هنگامیکه میله را پایین می‎کشید، نفس خود را بیرون دهید. میله را تا زیر چانه و روی سینه پایین بیاورید و سرشانه و بازو را به عقب و پایین بکشید.
  • عضلات کمر را منقبض کرده و یک ثانیه مکث کنید. سپس به آرامی میله را به حالت شروع برگردانید تا جاییکه دست‎های شما کاملا باز شده و عضلات زیربغل به طور کامل کشیده شوند. در حین بالا بردن میله، نفس خود را داخل دهید (عمل دم را انجام دهید).
  • به تعداد گفته شده در برنامه خود، حرکت را تکرار کنید.
این مطلب مفید بود؟بله۴۰خیر۴
4.5 stars from 44 votes
sargrami3