دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده

دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده

دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده

تصویری که در بالا مشاهده می کنید مربوط به دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده است که از آن برای تقویت عضلات همسترینگ (پشت پا) استفاده می‎شود. در ادامه کار با دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش کار با دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده

آموزش کار با دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده

آموزش کار با دستگاه بدنسازی پشت پا خوابیده به شرح زیر می باشد:

  • پد اهرمی دستگاه را به اندازه قد خود تنظیم کنید و روی شکم روی دستگاه بخوابید. مانند شکل، پد اهرمی دستگاه را در پشت پاهای خود قرار دهید.(حدود چند سانتی متر پایین تر از عضلات ساق پا) ترجیحا از دستگاهی استفاده کنید که سطح آن شیبدار باشد، زیرا سطح شیبدار در مقایسه با سطح صاف، عضلات همسترینگ را بیشتر درگیر میکند.
  • در طول حرکت، لگن خود را ثابت نگه دارید و پاهای خود را به طور کامل بکشید. (صاف کنید) برای ثابت نگه داشتن خود، دسته‎های کنار دستگاه را بگیرید. انگشتان پای خود را صاف نگه دارید. (بسته به نوع حرکتی که در برنامه خود دارید، میتوانید زاویه انگشتان پا را تغییر دهید.) این حالت شروع شما خواهد بود.
  • پاهای خود را تا آنجا که امکان دارد، بدون تکان دادن ران‎ها از روی پد دستگاه، به بالا بچرخانید. در هنگام اجرای این قسمت از حرکت، نفس خود را بیرون دهید. هنگامی که شما به موقعیت انقباض کامل عضلات همسترینگ رسیدید، آن را برای یک ثانیه نگه دارید.
  • همزمان که نفس خود را داخل میدهید، پاهای خود را به موقعیت اولیه بازگردانید.
  • به تعداد گفته شده در برنامه خود، حرکت را تکرار کنید.
این مطلب مفید بود؟بله۳۷خیر۲
4.7 stars from 39 votes
sargrami3