دستگاه بدنسازی پولینگ – قایقی (پارویی)

دستگاه بدنسازی پولینگ – قایقی (پارویی)

دستگاه بدنسازی پولینگ – قایقی (پارویی)

تصویری که در بالا مشاهده می کنید مربوط به دستگاه بدنسازی پولینگ – قایقی (پارویی) است که از آن برای تقویت عضلات میانی پشت (کمر) استفاده می‎شود. در ادامه کار با دستگاه بدنسازی پولینگ – قایقی (پارویی) را به شما آموزش خواهیم داد.

تقویت عضلات میانی کمر

آموزش کار با دستگاه بدنسازی پولینگ – قایقی (پارویی)

آموزش کار با دستگاه بدنسازی پولینگ – قایقی (پارویی) به شرح زیر میباشد:

  • برای اجرای حرکت قایقی (پارویی) با هدف تقویت عضلات میانی پشت (کمر)، دسته V شکل را به دستگاه متصل کنید. اگر دستگاه مورد استفاده شما  چند حالت مختلف برای اجرای حرکات دارد، دسته را به پایین دستگاه وصل کنید (مانند آنچه در تصویر بالا مشاهده میکنید). برای موقعیت شروع، ابتدا بر روی دستگاه بنشینید و پاهای خود را روی صفحه جلو قرار دهید. زانوهای خود را کمی خم کنید و اطمینان حاصل کنید که زانوها قفل نشده اند.
  • روی دستگاه طوری بنشینید که حالت طبیعی کمر را از دست ندهید. کمر خود را خم نکنید و در آن قوس نیندازید. کمر و دسته V در یک راستا باشند. در این حالت باید دستهای شما کاملا صاف و کشیده باشند.
  • با دستهایی کاملا صاف دسته V را در مقابل خود بگیرید. لگن شما باید با پاهایتان زاویه ۹۰ درجه بسازد. کمی کمر خود (قسمت بالایی، نه پایین کمر) را به جلو خم کنید. هنگامی که دسته را در مقابل خود میگیرید، باید در عضلات کمر، احساس فشار کنید. این موقعیت شروع حرکت است.
  • لگن را ثابت نگه داشته و دسته را به عقب بکشید تا جاییکه دسته V به شکم شما برسد. در هنگام اجرای این قسمت از حرکت، نفس خود را بیرون دهید (عمل بازدم). در این لحظه شما باید عضلات پشت خود را فشرده و منقبض کنید. یک ثانیه در حالت انقباض عضلات کمر مکث کرده و به آرامی به حالت اولیه برگردید. در برگشت به حالت اولیه، عمل دم را انجام دهید.
  • به تعداد گفته شده در برنامه خود، حرکت را تکرار کنید.
این مطلب مفید بود؟بله۵۱خیر۳
4.7 stars from 54 votes
sargrami3