رایحه درمانی

 • روغن زیره سبز

  روغن زیره سبز

  زیره سبز زیره سبز خویشاند نزدیک گشنیز (Coriander)، شوید (Dill) و رازیانه (Fennel) و بومی مصر می باشد اما اکنون در سرتاسر مدیترانه و خاور دور می روید.

 • روغن کاج

  روغن کاج

  روغن کاج چیست؟

 • فواید روغن ریحان در طب سنتی

  فواید روغن ریحان در طب سنتی

  ریحان نام ریحان از یک کلمه یونانی برای نامیدن پادشاه - "basileum" آمده؛ احتمالا به این علت که گیاه ریحان آنقدر ارزشمند بوده که یک پادشاه در میان گیاهان محسوب میشده یا جزیی از یک روغن برای مالش بدن پادشاهان بوده است.

 • خواص روغن سیر در طب سنتی

  خواص روغن سیر در طب سنتی

  روغن سیر بعلت مشهور بودن بوی ناخوشایند سیر، قرار دادن آن در فهرست روغن های آروماتراپی موجب تعجب بسیاری از افراد میشود. با اینحال سیر یکی از قویترین روغن های آنتی سپتیک شناخته شده است و اگر همین ویژگی تنها خاصیت سیر باشد، برای ارزشمند بودن آن کافی است.

 • شکل فلفل سیاه

  خواص روغن فلفل سیاه در طب سنتی

  فلفل سیاه فلفل سیاه،گیاه چوبی بالا رونده بومی شرق آسیا است. در محلهای طبیعی میتواند به ارتفاع ۲۰ فوت (هر فوت برابر با ۳۰ / ۴۸ سانتیمتر) برسد اما هنگامی که بصورت تجاری پرورش می یابد به راحتی به حداکثر ارتفاع ۱۲ فوت میرسد.

 • خواص درمانی روغن زنجبیل

  خواص درمانی روغن زنجبیل

  روغن زنجبیل روغن زنجبیل ( (Zingiber officinalis) با روش تقطیر از ریشه آن تهیه میشود و یک روغن زرد کمرنگ کمی متمایل به سبز است که با گذشت زمان رنگ آن تیره میشود.

 • روغن رزماری ( رومارن)

  روغن رزماری و اثرات بی نظیر آن در آروماتراپی

  رزماری بعد از اسطوخدوس، رزماری یا رومارن (اکلیل کوهی) مهمترین گیاه خانواده نعنائیان است که در آروماتراپی مورد استفاده قرار میگیرد. بوته رزماری دارای برگهای سوزنی شکل سبز نقره ای و گلهای آبی کمرنگ است و در سرتاسر اروپا اما بیشتر در نواحی نزدیک دریا می روید.

 • خواص روغن رازیانه در طب سنتی

  خواص روغن رازیانه در طب سنتی

  رازیانه رازیانه نام خود را از یک کلمه لاتین برای یونجه (hay) گرفته زیرا غالبا برای علوفه حیوانات استفاده می شده است. همانند آنیسون، زیره سیاه و گشنیز، رازیانه به خانواده چتریان تعلق دارد و دارای بوی مطبوعی شبیه آنیسون است. با اینحال روغن آنیسون نسبتا سمی است ولی رازیانه ایمن و بی خطر است.

 • روغن درخت چای

  اثرات ضد میکروبی روغن درخت چای در رایحه درمانی

  درخت چای نباید درخت چای (Ti - Tree or Tea tree) را با نوشیدنی معروف یعنی چای با نام علمی Camellia thea اشتباه گرفت. همانند کاجپوت، نیائولی، میخک، اکالیپتوس و مورد؛ درخت چای نیز متعلق به خانواده مورد (Myrtaceae) میباشد. ویژگی برجسته مشترک در تمامی روغنهای فرار این خانواده اثر ضد عفونت آنهاست.

 • روغن گل مغربی

  خواص درمانی روغن گل مغربی (پامچال)

  روغن گل مغربی(پامچال) گل مغربی یا پامچال علاوه بر جنبه زینتی از خواص درمانی گسترده‌ای نیز برخوردار است. گل، برگ و ریشه این گیاه قسمت‌های مورد استفاده دارویی هستند.گل مغربی بومی ایالات متحده است. گل مغربی در ایران نیز پرورش یافته و از آن روغن (٪۲۲ - ۱۲) تهیه می شود. نام دیگر گل مغربی، پامچال است.