خواص میوه ها

 • خواص شلغم در طب اسلامی

  خواص شلغم در طب اسلامی

  طبع شلغم طبع شلغم گرم و تر است. مصلح شلغم مصلح شلغم شامل موارد زیر است: خردل، زیره، فلفل، سکنجبین، گل انگبین و شکر سرخ. خواص شلغم برخی خواص شلغم که در طب سنتی بدان اشاره شده، عبارتند از: شلغم باعث تقویت بینایی می شود. خوردن شلغم باعث افزایش ادرار می شود. شلغم تحریک کننده نیروی جنسی است.

 • خواص انبه چیست

  خواص انبه چیست؟

  میوه انبه میوه انبه طبعی گرم دارد. انبه پادشاه میوه‌ها است و در سرتاسر دنیا بسیاری از افراد طرفدار پرو پا قرص مصرف آن هستند. هر قسمت ازدرخت انبه فواید خاص خود را دارد به طور مثال مصرف دانه، گل‌ها، میوه و حتی پوست درخت هم برای سلامت بدن‌ پر‌فایده خواهد بود.

 • خواص هلو در طب سنتی

  خواص هلو در طب سنتی

  میوه هلو میوه هلو دارای درختی نسبتا کوتاه، پوست درخت قهوه ی مایل به سرخ است. برگ هایش دراز و نوک تیز است. گل هایش که بسیار زود باز می شوند، به صورت منفرد و یا دو گانه روی شاخه می روید. دمگل ندارد و گلجامش شامل سه برگ است که معمولا صورتی است.

 • خواص درمانی گیلاس در طب سنتی

  خواص درمانی گیلاس در طب سنتی

  گیلاس بلندی درخت گیلاس می تواند به ۵ تا ۲۰متر برسد. شاخه هایش ناصاف، گسترده و گاهی آویزان است. پوست تنه درخت تیره، پوست شاخه های جوان آن صاف، سبزه و سپس قهوه ای و سرخ براق می شود و برگ هایش بیضی، براق، کنگره دار و دارای دمبرگ کوتاه است.

 • خواص توت فرنگی در طب سنتی

  خواص توت فرنگی در طب سنتی

  توت فرنگی توت فرنگی گیاه علفی پایا و کوچک از تیره گلسرخیان است که طول ساقه اش بن ۱۰تا ۲۰ سانتی متر می رسد. برگهایش دارای برگچه های دندانه دار است و در زیر پرز دارد و دارای دمبرگ درازی است.

 • هندوانه چه خواصی دارد؟

  هندوانه چه خواصی دارد؟

  هندوانه هندوانه میوه ای با پوست ضخیم و اندازه های متفاوت است. رنگ پوست آن سبز پررنگ و گاهی زرد است.داخل داخل آن به رنگ قرمز، صورتی و یا زرد دیده می شود، کمی معطر است و در کشورهای گرمسیر در فصل تابستان مصرف بسیار زیادی دارد. هندوانه از تیره کدوییان است و میوه، پوست و تخم آن خاصیت درمانی دارد.

 • خواص درمانی زردآلو در طب سنتی

  خواص درمانی زردآلو در طب سنتی

  طبع زردآلو طبع زرد آلو سرد و تر است و نوع شیرین آن کمی گرم می باشد. مغز هسته زرد آلو اگر تلخ باشد طبع آن گرم و خشک است. در ادامه به خواص درمانی زردآلو در طب سنتی اشاره خواهیم کرد. خواص زردآلو برخی از خواص زرآلو بدین شرح است: هسته زرد آلو تصفیه کننده خون و ضد سرفه است ولی باید کم مصرف شود.

 • خواص خیار در طب سنتی

  خواص خیار در طب سنتی

  طبع خیار طبع خیار سرد و تر است. بهتر است خیار با یکی از مصلحاتش مثل زنیان، مویز، زیره، نمک، عسل و بصورت پوست کنده خورده شود. در ادامه به برخی از خواص خیار اشاره خواهیم کرد.

 • خواص بامیه در طب سنتی

  خواص بامیه در طب سنتی

  بامیه نام علمی بامیه Abelmoschus esculentus(L) Moench است. بامیه گیاهی از تیره پنیرکیان است. بامیه دارای مقادیر زیادی فیبر های تغذیه ای است که برای رطوبت رسانی به مخاط خشک می توان از آن بهره برد. در این مطلب قصد داریم خواص بامیه در طب سنتی را بررسی کنیم.

 • خواص گلابی در طب اسلامی

  خواص گلابی در طب اسلامی

  میوه گلابی میوه گلابی معمولا در مناطق سردسیر کوهستانی لطيف و شاداب می شود و در مناطق مختلف ایران نیز کاشته می شود. درخت گلابی در برابر سرما از سیب حساس تر است. گل های گلابی در بهار کمی زودتر از سیب باز می شود. ميوه گلابی معمولا درشت و زرد رنگ، مخروطی شکل، گوشت دار شیرین یا ترش و آبدار است.