انواع دمنوش های گیاهی و خواص آن ها

 • دمنوش گل قاصدک

  دمنوش گل قاصدک

  گل قاصدک گل قاصدک از گیاهی خودرو و چند ساله، دارای گلهای زرد است. تقریبا همه قسمت های گیاه قاصدک مانند برگ، گلبرگ و ریشه آن قابل مصرف است. گل قاصدک سرشار از مواد مغذی مختلفی مانند فیبر غذایی، کلسیم ویتامین A، بتاکاروتن، ویتامین، پتاسیم و ویتامین K است که برای بدن مفید می باشد.

 • عکس دمنوش به

  دمنوش به (چای به)

  چای به (دمنوش به) چای به (دمنوش به) نوشیدنی بسیار گوارا، خوش رایحه، خوش رنگ و متفاوتی که برای تقویت قلب و اعصاب و معده سودمند است. خواص چای به از خواص چای به، به موارد زیر می توان اشاره کرد: چای به و میوه به برای جلوگیری از حالت تهوعی که به معده مربوط باشد بسیار مفید است.

 • دمنوش جعفری

  دمنوش جعفری

  جعفری جعفری نوعی سبزی خوراکی سرشار از ویتامین B محسوب می شود. جعفری طبیعت گرم دارد.مصرف جعفری برای سلامتی شما فوق العاده موثر است. خواص دمنوش جعفری برخی از خواص دمنوش جعفری عبارتند از: دمنوش جعفري شريانها و رگها را تمیز می کند و باعث تصفیه خون می شود و برای درمان کم خونی توصیه می شود.

 • دمنوش زرشک

  دمنوش زرشک

  زرشک زرشک میوه ای است باندازه یک کشمش ریز، با طعم ملایم رو به ترشی و اکثرا برنگ قرمز دیده می شود. زرشك گونه های مختلفی دارد که مهم ترین آنها زرشك بدون هسته و زرشك با هسته ( دارای دو هسته) می باشد. زرشک در آخر فصل بهار و اوایل تابستان می روید. طبع زرشک طبع زرشک سرد است.

 • دمنوش عناب

  دمنوش عناب

  طبع عناب طبع عناب سرد است. عناب را خرمای قرمز و خرمای چینی نیز می نامند که مصلح آن عسل، کشمش و مویز است. خواص عناب بعضی از خواص عناب عبارتند از: عناب تصفیه کننده خون است. عناب از میوه های بسیار مفید است که علاوه بر خواص تغذیه ای دارای موارد استفاده زیادی به عنوان یک گیاه دارویی است.

 • دمنوش آویشن

  دمنوش آویشن

  آویشن آویشن یا سرپوله از دیدگاه طب‌سنتی ایران به عنوان دارو شناخته می‌شود و بدون مشورت با طبیب متخصص نباید استفاده شود . قسمت مورد استفاده گیاه سرشاخه های گلدار آن است. طبع آویشن طبع آویشن معتدل است.

 • دمنوش گل محمدی

  دمنوش گل محمدی

  گیاه گل محمدی گل محمدی یکی از خوشبوترین انواع گل سرخ می باشد که به آن گل سرخ عطری هم می گویند. چیدن غنچه های گل سرخ بایستی موقعی باشد که غنچه رسیده ودرشرف باز شدن است. پس از چیدن، گلبرگها را جدا کرده و در سایه خشک کنید و بعد آن را داخل شیشه دربسته نگهداری کنید.

 • دمنوش آلبالو

  دمنوش آلبالو چه خواصی دارد

  خواص آلبالو خواص آلبالو بدین شرح است: آلبالو با طبیعت سرد و خشکی که دارد، ضد صفرا، ضداسهال، کاهش دهنده فشار خون است. آلبالو موثر در برطرف نمودن حالت تهوع، ضد خارش های پوستی، ضدسنگ کلیه و یک اشتها آور بسیار عالی می باشد. مصرف منظم آن موجب تصفیه خون می گردد و همچنین موجب رفع عطش و تشنگی می گردد.

 • دمنوش بهار نارنج

  دمنوش بهار نارنج

  بهار نارنج بهارنارنج شکوفه بسیار زیبا و خوشبوی درخت نارنج است که در فصل بهار می روید و بویی بسیار دلنشین دارد. بهارنارنج در فصل بهار چیده شده و پس از خشک شدن در عطاری ها اکثرا به عنوان داروی گیاهی آرامبخش قوی بفروش می رسد. طبع بهار نارنج طبع بهار نارنج گرم است.

 • دمنوش زیره سیاه

  دمنوش زیره سیاه

  زیره سیاه زیره سیاه به زیره ایرانی معروف است. این دانه های گیاهی به علت دارا بودن طبیعت گرم سطح انرژی بدن را افزایش داده و باعث سوخت چربیها در دراز مدت می شود.