انواع دمنوش های گیاهی و خواص آن ها

 • دمنوش های آرامبخش برای بیماریهای اعصاب

  دمنوش های آرامبخش برای بیماریهای اعصاب

  دمنوش ترکیبی آرامبخش سه نمونه دمنوش ترکیبی آرامبخش و موثر بر سیستم اعصاب و همچنین طرز تهیه این دمنوش های آرامبخش برای شما در اینجا آورده شده است: ریشه سنبل الطیب، برگ نعناع و گیاه اسطوخودوس بمیزان یکسان طرز تهیه دمنوش آرامبخش: یک قاشق مرباخوری از مخلوط فوق را با یک فنجان آب جوش مخلوط کرده و روزانه ت

 • دمنوش بابونه

  دمنوش بابونه

  گیاه بابونه آنچه به عنوان گیاه بابونه در طب گیاهی مصرف عام دارد بابونه شیرازی با گلهای زرد است که زردی آن در حالت خیسی اندکی به دست می چسبد و حتی در حالت کاملا خشک نیز با کمی تنفس یا بخار دادن بوی آن استشمام می شود. طبع بابونه طبع بابونه معتدل است. در ادامه به خواص دمنوش بابونه اشاره خواهیم کرد.

 • دمنوش رازیانه

  دمنوش رازیانه

  طبع رازیانه طبع رازیانه بسیار گرم و خشک است. در ادامه به خواص دمنوش رازیانه اشاره می کنیم. خواص دمنوش رازیانه برخی از خواص دمنوش رازیانه بدین شرح است: دمنوش رازیانه برای افزایش شیر مادران شیرده مفید است. یکی از خواص دمنوش رازیانه این است که مصرف آن دردهای کلیه و روده را تسکین می دهد.

 • دمنوش گل قاصدک

  دمنوش گل قاصدک

  گل قاصدک گل قاصدک از گیاهی خودرو و چند ساله، دارای گلهای زرد است. تقریبا همه قسمت های گیاه قاصدک مانند برگ، گلبرگ و ریشه آن قابل مصرف است. گل قاصدک سرشار از مواد مغذی مختلفی مانند فیبر غذایی، کلسیم ویتامین A، بتاکاروتن، ویتامین، پتاسیم و ویتامین K است که برای بدن مفید می باشد.

 • عکس دمنوش به

  دمنوش به (چای به)

  چای به (دمنوش به) چای به (دمنوش به) نوشیدنی بسیار گوارا، خوش رایحه، خوش رنگ و متفاوتی که برای تقویت قلب و اعصاب و معده سودمند است. خواص چای به از خواص چای به، به موارد زیر می توان اشاره کرد: چای به و میوه به برای جلوگیری از حالت تهوعی که به معده مربوط باشد بسیار مفید است.

 • دمنوش جعفری

  دمنوش جعفری

  جعفری جعفری نوعی سبزی خوراکی سرشار از ویتامین B محسوب می شود. جعفری طبیعت گرم دارد.مصرف جعفری برای سلامتی شما فوق العاده موثر است. خواص دمنوش جعفری برخی از خواص دمنوش جعفری عبارتند از: دمنوش جعفري شريانها و رگها را تمیز می کند و باعث تصفیه خون می شود و برای درمان کم خونی توصیه می شود.

 • دمنوش زرشک

  دمنوش زرشک

  زرشک زرشک میوه ای است باندازه یک کشمش ریز، با طعم ملایم رو به ترشی و اکثرا برنگ قرمز دیده می شود. زرشك گونه های مختلفی دارد که مهم ترین آنها زرشك بدون هسته و زرشك با هسته ( دارای دو هسته) می باشد. زرشک در آخر فصل بهار و اوایل تابستان می روید. طبع زرشک طبع زرشک سرد است.

 • دمنوش عناب

  دمنوش عناب

  طبع عناب طبع عناب سرد است. عناب را خرمای قرمز و خرمای چینی نیز می نامند که مصلح آن عسل، کشمش و مویز است. خواص عناب بعضی از خواص عناب عبارتند از: عناب تصفیه کننده خون است. عناب از میوه های بسیار مفید است که علاوه بر خواص تغذیه ای دارای موارد استفاده زیادی به عنوان یک گیاه دارویی است.

 • دمنوش آویشن

  دمنوش آویشن

  آویشن آویشن یا سرپوله از دیدگاه طب‌سنتی ایران به عنوان دارو شناخته می‌شود و بدون مشورت با طبیب متخصص نباید استفاده شود . قسمت مورد استفاده گیاه سرشاخه های گلدار آن است. طبع آویشن طبع آویشن معتدل است.

 • دمنوش گل محمدی

  دمنوش گل محمدی

  گیاه گل محمدی گل محمدی یکی از خوشبوترین انواع گل سرخ می باشد که به آن گل سرخ عطری هم می گویند. چیدن غنچه های گل سرخ بایستی موقعی باشد که غنچه رسیده ودرشرف باز شدن است. پس از چیدن، گلبرگها را جدا کرده و در سایه خشک کنید و بعد آن را داخل شیشه دربسته نگهداری کنید.