درمان گیاهی

 • چگونه در خانه لاغر شویم؟

  چگونه در خانه لاغر شویم؟

  چگونه لاغر شویم؟ چند توصیه مهم جهت لاغری و کاهش وزن: از خوردن غذاهای بیرونی اجتناب کنید، شما می توانید غذای خود را در منزل درست کنید. شام خود را زود هنگام ( قبل از ساعت ۸) مصرف کنید. تعداد وعده های غذایی خود را افزایش ولی حجم آنها را کاهش دهید. ماست کم چرب را به میزان زیاد استفاده کنید.

 • انسان چاق

  چرا چاق می شویم؟

  چاقی چیست؟ اگر مقدار انرژی دریافتی به شکل غذا بیش از انرژی مصرف شده باشد، وزن بدن افزایش خواهد یافت. بنابراین مفهوم واقعی چاقی آن است که: انرژی دریافت شده از انرژی مصرف شده بیشتر است.

 • درمان تنگی نفس در طب سنتی

  درمان تنگی نفس در طب سنتی

  تنگی نفس به منقبض شدن مجاری هوایی که منجر به گرفتگی نفس و صدای خس خس می شود تنگی نفس یا آسم گفته میشود. این بیماری می تواند همراه با حساسیت فصلی و یا اگزما ایجاد شود و ممکن است ارثی نیز باشد. علايم تنگی نفس عبارتند از: صدای خس خس در هنگام بازدم و تنفس مشكل.

 • درمان ریزش مو در طب سنتی

  درمان ریزش مو در طب سنتی

  علت ریزش مو چیست؟ مبحث ریزش مو در طب سنتی، جدای از بیماریهای پوست سر و مزاج بیمار ممکن نیست.

 • درمان ترش كردن معده در طب سنتي

  درمان ترش كردن معده در طب سنتي

  ترش کردن معده بیماری ترش کردن معده یا ریفلاکس بر اساس عواملی مانند انباشتگی گاز (نفخ) در معده، سستی دریچه پایینی مری، طولانی شدن زمان تخلیه از معده به روده اتفاق می افتد. هرکدام از این سه عامل می‌توانند عامل اصلی یا فرعی این بیماری باشند.

 • عکس آکنه

  درمان جوش صورت با طب سنتی

  آکنه یا جوش غرور جوانی آکنه یا جوش غرور جوانی بر اثر التهاب غدد چربی پوست ایجاد می شود که در ابتدا ممکن است سرسیاه باشد. این وضعیت در بین نوجوانان بسیار شایع می باشد.

 • درمان سردرد با داروهای گیاهی

  درمان سردرد با داروهای گیاهی

  درباره سردرد ‫سردرد یكی از شایع ترین شكایت ها در جامعه امروزي است‪ .‬به طوري كه ‪ ۹۹‬درصد افراد‪،‬ دست كم یك بار سردرد را در طول زندگي خود تجربه مي كنند‪.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ممكن است سردرد از اهمیت پزشكي اندكي برخوردار باشد یا بالعكس‪ ،‬نشانه اي از یك بیماري‬ تهدید كننده زندگي باشد.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ در اد

 • درمان پارکینسون با طب سنتی

  درمان پارکینسون با طب سنتی

  پیشگیری از پارکینسون برای پیشگیری از ابتلا به پارکینسون یا رعشه رعایت موارد زیر ضروری است: استفاده کمتر از داروهاي هورموني و کاهش مصرف قهوه.

 • درمان گیاهی یبوست

  درمان گیاهی یبوست

  یبوست یبوست یکی از آن دست مشکلاتی است که خیلی ها را گرفتار می کند و باعث نفخ‪،‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ احساس ناراحتی و گاهی سردرد می شود‪.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‫اگر شما هر هفته کمتر از سه مرتبه دفع داشته باشید،( ممکن است این حالت همراه با درد در قسمت پایین شکم باشد) می توان گفت که دچار مشکل یبوست هس

 • درمان گیاهی برای تسکین درد قاعدگی

  درمان گیاهی برای تسکین درد قاعدگی

  ‫سیکل قاعدگی چیست؟ سیکل قاعدگی عبارت است از ترشح دوره ای خون و از هم پاشیدن آندومتر بعد از یک سیکل توام با تخمک گذاری . یک دوره ی پریود یا سیکل قاعدگی، مدت زمان بین اولین روز خونریزی در یک ماه تا اولین روز خونریزی در ماه‬‬‬‬‬‬‬ بعد است. خونریزی قسمتی از سیکل قاعدگی است.